Trekking w Laponii

Zapraszamy do udziału w trekkingu w wąwozie Kevo. W jednym z najdłuższych europejskich wąwozów, którego dnem płynie rzeka. Kevo jest ścisłym rezerwatem.

W Kevo znajdziemy wszystko czego potrzebuje do szczęścia wytrawny turysta. Oszałamiająco piękną, dziką naturę, kompletne odludzie. Być może podczas pięciodniowego trekkingu nie spotkamy nikogo!

Nasz marsz rozpoczniemy przejściem przez brzozowy las – Suolaja, święte miejsce Samów. Ten 12 kilometrowy odcinek dobrze nam pokaże co czeka nas w następnych dniach naszej wędrówki.

Kolejnego dnia zanurzymy się w sam, głęboki na 80 metrów wąwóz. Będziemy raz wspinać się do góry, a raz schodzić na samo jego dno. Marszrutę wyznaczać będzie rzeka Kevojoki, której nurt przekroczymy czterokrotnie w bród.

W rezerwacie mamy do wyboru dwa szlaki. 64 kilometrowy Kevo, którym będziemy maszerować, trzymający się samego kanionu i drugi Kuivi, przemierzający tereny na zachód od wąwozu.

Trasa jest dość wymagająca, a różnice wysokości pokonywane na każdym etapie są znaczne. W jednym miejscu mamy nawet odcinek typowej dla Alp via ferraty. To gwarantuje, że z całą pewnością nie grozi nam tam nuda.

Widokowo trasa jest bardzo ciekawa. Skały, rzeka, wodospady i urokliwe miejsca biwakowe, tego doświadczymy podczas pięciodniowego trekkingu.

Miejsca biwakowe rozmieszczone są w odległości około 15 kilometrów od siebie, więc takie odległości będziemy dziennie pokonywać tempem dostosowanym do możliwości grupy. Po drodze zatrzymywać się będziemy w ciekawych miejscach na odpoczynek.

Maksymalna wielkość grupy to 10 osób.

Wyjazd trwa 7 dni, w tym 5 dni trekkingu w rezerwacie Kevo.

 

Program wycieczki:

1 dzień

Tego dnia spotykamy się na lotnisku w Ivalo, Finlandia.

Transfer na kamping w Ivalo, 4 kilometry od lotniska.

Nocleg w namiocie lub w domku za dopłatą.

Wieczorem, kiedy grupa będzie już w komplecie, zrobimy odprawę, na której omówimy wszystkie szczegóły czekającej nas wędrówki.

2 dzień

Po śniadaniu wychodzimy z kampingu i udajemy się na przystanek autobusowy, skąd pojedziemy na miejsce startu trekkingu.

Następnie wyruszymy na trasę. Czeka nas 12 kilometrowy marsz przez święty samski, brzozowy las.

Biwakujemy przy wejściu do rezerwatu. Kolacja.

3 dzień

Od rana, zaraz po śniadaniu przemierzamy malowniczy kanion Kevo, przekraczamy rzekę, wspinamy się w górę ścianami wąwozu, albo schodzimy nimi w dół.

Wieczorem przygotowujemy kolację i odpoczywamy.

4 i 5 dzień

Wciąż wędrujemy wzdłuż wąwozu jak w poprzednich dniach. Rytm marszu wyznaczają odległości między miejscami biwakowymi. Wieczorami siedzimy przy ogniu, odpoczywamy i dzielimy się wrażeniami.

6 dzień

Tego dnia kończymy trekking w wąwozie. Dochodzimy do przystanku autobusowego i wracamy do Ivalo na nocleg na kampingu, gdzie możemy skorzystać z prysznica i sauny, co bardzo nam się przyda po długiej wędrówce.

7 dzień

Mamy czas wolny dla siebie, możemy kupić pamiątki, czy odwiedzić sklepy w Ivalo.

Transfer na lotnisko, pożegnanie i odlot do domu.

Aktualności

"23 kilometr" w sprzedaży
napisano: 2016-03-01

Zapraszamy do zakupu wyjątkowej na polskim rynku książki. Jeszcze nikt tak nie napisał o psich zaprzęgach w języku polskim. Ponadto jest to książka nie tylko o psach i zaprzęgach. Znajdziecie w niej również wiele innych tematów 

"23 kilometr" w przedsprzedaży
napisano: 2016-01-19

Książka pt. "23 kilometr" jest jeszcze dostępna w przedsprzedaży. To ostatnia okazja, aby zakupić książkę ze specjalna i osobistą dedykacją.

Książka "23 kilometr"
napisano: 2015-12-08

Zapraszamy do udziału w zrzutce na wydanie książki pt. "23 kilometr"

zrzutka.pl/ksiazka23kilometr